Wybierz język
Technikum mundurowe
Technikum mundurowe

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych 8-letnich do nowego Technikum Mundurowego w Toruniu! Tutaj, oprócz przedmiotów ogólnych, których nauka doprowadzi Cię do matury, nauczysz się zawodu, jak i rozwiniesz zainteresowania i przygotujesz do pracy w sektorze mundurowym. Wejdź na stronę i dowiedz się więcej!

Liceum mundurowe
Liceum mundurowe

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych 8-letnich do nowego Liceum Mundurowego w Toruniu! Tutaj, oprócz przedmiotów ogólnych, których nauka doprowadzi Cię do matury, rozwiniesz zainteresowania z zakresu bezpieczeństwa państwa i przygotujesz się do studiów bezpieczeństwa wewnętrznego, jak również procedury rekrutacji w sektorze mundurowym. 

Szkoła Branżowa I Stopnia
Szkoła Branżowa I Stopnia

Nasza szkoła powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w kształceniu zawodowym Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Toruniu, która działalność rozpoczęła w 1959 r. Funkcjonuje ona przy udziale i wsparciu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Toruniu. Kształcimy w 20 zawodach!

Kursy spawania
Kursy spawania

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości szkoleniach, gdzie każdy kursant ma do dyspozycji własne stanowisko i nielimitowaną ilość materiałów spawalniczych zapraszamy do naszego Ośrodka Szkolenia Spawaczy, który jest atestowany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Maszyny i inne urządzenia techniczne
Maszyny i inne urządzenia techniczne

Prowadzimy kursy na wszelkie urządzenia i maszyny służące do przemieszczania osób i ładunków w ograniczonym zasięgu takie, jak: wciągarki, wciągniki, suwnice, żurawie, wózki jezdniowe, dźwigi. Kursy przygotowują do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego, w celu zdobycia odpowiednich zaświadczeń/świadectw kwalifikacyjnych.

Zdobądź uprawnienia elektroenergetyczne!
Zdobądź uprawnienia elektroenergetyczne!

W naszej ofercie znajdują się szkolenia zawodowe oraz egzaminy z zakresu uzyskania uprawnień elektroenergetycznych na poziomie eksploatacji oraz dozoru. Zapraszamy!

Kurs operator koparkoładowarek
Kurs operator koparkoładowarek

Na kursie operatora koparkoładowarek przygotujemy Cię do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych. Po kursie otrzymasz uprawnienia na wszystkie typy koparkoładowarek, co otwiera nowe możliwości na rynku pracy

Zdrowie i uroda
Zdrowie i uroda

Zdobyte kwalifikacje podczas kursów z zakresu zdrowia i urody pozwalają na podjęcie pracy w ośrodkach pomocy osobom chorym, salonach i gabinetach kosmetycznych oraz fryzjerskich,  jak również służą zaspokojeniu potrzeb własnych i profesjonalnego zadbania o swoje zdrowie i urodę.

Kursy: operator CNC i operator tokarek konwencjonalnych
Kursy: operator CNC i operator tokarek konwencjonalnych

W ZDZ w Toruniu posiadamy tokarki automatyczne oraz konwencjonalne, co pozwala na zapoznanie się zarówno z nowoczesną technologią, jak i bardziej tradycyjną. Nasza wykwalifikowana kadra dydaktyczna przygotuje Cię do wykonywania zawodu na każdej maszynie!

Technikum Mundurowe

(w przygotowaniu)

Rekrutacja trwa!

 

Dlaczego warto uczyć się w Technikum Mundurowym?

 

Jeśli jesteś absolwentem 8-letniej szkoły podstawowej i zastanawiasz się nad szkołą o profilu mundurowym – trafiłeś/ trafiłaś na właściwą stronę.

Technikum Mundurowe w Toruniu to nowo utworzona szkoła średnia, która ma kształcić zawodowo, oraz jednocześnie przygotowywać uczniów do pracy w wojsku lub policji.

Technikum Mundurowe to szkoła, w której przygotujemy Ciebie do egzaminu maturalnego i egzaminu zawodowego.

W ramach zajęć profilowanych uzyskasz wiedzę, umiejętności i w sposób praktyczny poznasz zasady pracy w odniesieniu do sektora bezpieczeństwa – polskich służb mundurowych.

Tutaj rozwiniesz swoje umiejętności i pasje, a szkoła da Tobie możliwość praktycznego i nowoczesnego przyswajania wiedzy, ale i nabywania umiejętności i kompetencji społecznych.

 Tutaj nauka nie będzie czasem straconym – każdy element zawodowego programu nauczania ukierunkowany jest na umiejętności niezbędne w przyszłej wymarzonej pracy.

 Wyróżniający się uczniowie mogą liczyć na darmowe kursy i szkolenia organizowane przez ZDZ.

 

Kształcimy w zawodach:

Technik informatyk

Technik programista

Technik logistyk

Technik mechanik 

 

PROFILE MUNDUROWE:

W ramach zajęć profilowych można wybrać profil:

a) wojskowy

b) policyjny

 

Zajęcia dodatkowe w ramach profilu mundurowego realizowane są w oparciu o sektorowe programy dla klas mundurowych: „Edukacja policyjna” i „Edukacja wojskowa”, opracowane na szczeblu centralnym.

Uczeń ma pewność, że będzie przygotowany w ramach profilu w oparciu o najnowszą, aktualną wiedzę i praktykę.

Lekcje te, w cyklu 5-letnim, będą obejmowały: zajęcia strzeleckie, zajęcia z pierwszej pomocy, kurs samoobrony i technik interwencji, zajęcia z musztry, biwaki szkoleniowe, elementy psychologii w bezpieczeństwie.

Lekcje profilowe to również przygotowanie do procedury rekrutacyjnej w służbach mundurowych (wiedzy, sprawności i psychologii.

W ramach zajęć będą organizowane wyjścia na wykłady otwarte do szkół wyższych, które prowadzą kierunek „bezpieczeństwo wewnętrzne”.

W szkole będzie zorganizowany klub zainteresowań filmowych „Bezpieczeństwo w filmie”, w czasie tych spotkań eksperci, pracownicy służb, będą poddawać krytyce rzeczywistość filmu w odniesieniu do warunków rzeczywistych pracy w bezpieczeństwie.

Na spotkania z uczniami będą zapraszani byli pracownicy sił specjalnych, uczestnicy misji zagranicznych, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i opowiedzą o tajnikach pracy „specjalistów”. 

Przynajmniej jeden dzień w tygodniu będzie dniem mundurowym, a zajęcia będą wówczas koncentrowały się na tematach związanych z bezpieczeństwem.

 

Jak zapisać się do Technikum Mundurowego?

 1. Wypełnij formularz- tutaj pobierz
 2.  Przygotuj załączniki:
  1. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
  2. Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty
  3. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do  podjęcia praktycznej nauki zawodu (skierowanie wydaje szkoła po zakwalifikowaniu kandydata do danego zawodu w szkole – badanie na koszt szkoły)
  4.  2 fotografie
  5. Opinia lub orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej - dokument wymagany w przypadku wystąpienia potrzeby kształcenia specjalnego, bądź w przypadku wystąpienia obniżonych wymagań edukacyjnych
 3. Dostarcz do sekretariatu szkoły:

  Zakład Doskonalenia Zawodowego
  ul. Żółkiewskiego 37/41, 87-100 Toruń
  w godzinach 8.00-15.00
   

 4. Masz jakiekolwiek wątpliwości? Zadzwoń lub mailuj!

 

KONTAKT i REKRUTACJA:

Tel. 504171355  lub  56 659 85 25 wew. 129

technikum.mundurowe@zdz.torun.pl

Zakład Doskonalenia Zawodowego

ul. Żółkiewskiego 37/41, 87-100 Toruń

 

Zaufali nam

ptom
ec
mopr
Speakland
die cut
rywal

87-100 Toruń
ul. Żółkiewskiego 37/41
NIP: 879-016-90-15
REGON: 000512496
tel.: 56 659 85 25
faks: 56 659 85 35
info@zdz.torun.pl

Referencje

cku
rypin
nadlesnictwo
energa
pup
aleks
ptom
tofama
energetyka
umc